GELENEKTEN GELECEĞE

Alia Sultan'ın hikayesi...

Dicle ve Fırat nehirleri arasında kalan bölge Mezopotamya’dan Lübnan’a kadar olan kara parçası insanlığın ilk medeniyetinin kurulduğu yerdir.

Bugünkü Türkiye, Irak ve Suriye’nin olduğu bu alanda ilk kez tarım yapılmış, ilk kez sulama yapılmış ve dünyada ilk kez yazı burada kullanılarak geliştirilmiş, Sümer medeniyeti burada inşa edilmiştir.

Biz Mezopotamya topraklarına ve bu toprakların insanlığa sunduğu nimetlere aşığız. Çok değerli kültürlere ve tarihi mirasa ev sahipliği yapmaktayız.

Mezopotamya topraklarında binlerce yıldır yerel halk tarafından tüketilmekte olan pek çok değerli kahve çeşidi ve içecek vardır. İşte Alia Sultan, bu lezzetli ve sağlıklı ürünleri modern üretim metotları kullanarak ve hijyenik koşullarda üreterek tüm dünyaya sunmaktadır.

500 yıllık köklü bir geçmişe sahip Türk kahvesi, aromasıyla insanı büyüleyen menengiç kahvesi ve birbirinden çeşitli çeşnilerle hazırlanan dibek kahvesi bunlardan birkaçıdır.

Alia Sultan ürünleri; Fransa’dan Rusya’ya, Güney Kore’den Hindistan’a ve ABD’ye geniş bir coğrafyada tüketiciler tarafından beğenilerek tüketilmektedir.

Kahvelerin üretim aşamasında birinci sınıf kalitede kahve çekirdekleri ve gerçek baharatlar kullanıyoruz.

Türk Kahvesi

Mezopotamya’nın yerlisiyiz. Alia Sultan 350 yıldır Mezopotamya’da tarım üreten Arnas ailesi tarafından kuruldu ve yılların vermiş olduğu tecrübeyi üretim sürecine yansıtıyor. Arnas ailesi, toprağın insan ve insanlık için öneminin farkında olarak, atalarının düsturlarından hiç ayrılmadan, toprağa gereken kıymeti ve özeni göstermeye devam ediyor.

Arnas Tarım, yüksek kaliteli zeytinlerden soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen %100 doğal zeytinyağından, ustalıkla kavurulan Türk kahvesine kadar pek çok farklı ürünü sizlere sunuyor.

Ürünlerimiz yalnızca gıda sektörüyle sınırlı değildir; Arnas Tarım, yüksek nitelikli bitkisel yağlardan doğal yöntemlerle üretilmiş pek çok farklı sabun çeşidini, The Soap Factory’nin kalite farkıyla dünyaya sunuyor.

Ürünlerimizi özenle üretmeye ve tüketicilerimizden gelen beğeniye layık olmaya ilk günkü hevesimizle ve yılların tecrübesiyle devam edeceğiz.